top of page

PLOVOUCÍ KANCELÁŘ

vera hampl architect plovouci kancelar-4

Chtěli byste pracovat v kancelářích na řece uprostřed města? Představujeme unikátní projekt plovoucích kanceláří, které už brzo budete moct spatřit na hladině Vltavy. 


Pro investora jsme navrhli do detailu promyšlenou plovoucí kancelář. Pracovali jsme pečlivě tak, aby „loď“ splnila vysoké technologické, bezpečnostní, ale i hygienické požadavky. Se specializovanými inženýry jsme například spolupracovali na tvaru lodi, aby se na hladině řeky hýbala co možná nejméně. 

NAŠE VIZE

Při tvorbě projektu jsme dávali důraz na ekologickou odpovědnost, propojení s okolím i funkčnost. Dostatečný přísun světla zaručují nejen velká okna, ale i světlovody. Ty skrze zelenou střechu sbírají denní světlo, které bez změny intenzity putuje přímo do interiéru. Díky nim je omezena spotřeba elektrické energie umělého osvětlení. Velká okna mají otvíravý segment, který zabezpečuje přirozenou cirkulaci vzduchu v prostoru. Minimalizujeme tak nutnost používat klimatizaci. 

KONCEPT

Zmíněná zelená střecha je skvělým nástrojem přirozené izolace, využívá jinak často zanedbávaný prostot a nabízí místo k odpočinku či k méně formálním schůzkám. Zeleň se udržuje kropením vodou z Vltavy.

Elektřinu si částečně zajišťuje plovoucí kancelář sama, skrze střešní solární panely a malou vodní elektrárnu, která využívá proudu řeky.

V interiéru jsme pro pohodlí zaměstnanců využili akustické podlahy i stropy. Podporujeme i dojíždění na kole – před kanceláří je umístěn stojan na kola

a uvnitř je pro zaměstnance připravena sprcha. Odpadní voda ze sprch, umyvadel a toalet ale v žádném případě nevypouští do řeky. Odčerpává se a putuje do kanalizace.

Celou stavbou prostupuje harmonické spojení dřeva a zeleně. Při výběru materiálů i dodávaných řešení jsme dbali na jejich emisní stopu – vybírali jsme z místních či co nejbližších dodavatelů.

vera hampl architect plovouci kancelar-6

TECHNICKÉ ÚDAJE

Délka: 38,2 m

Šířka: 8,2 m

Výška od dna plavidla: 5,3 m

Ponor: 0,6 m

Výška paluby od dna plavidla: 1,3 m

Nosnost: 20 t

Výtlak: 180 t

bottom of page