top of page

Bella Bohemia

První evropská, plně elektrická, výletní loď Bella Bohemia již brázdí vody. 

Bella Bohemia  (1).jpg

Její provoz je bezemisní, protože veškerý provoz plavidla včetně pohonu je obstarán bateriemi o celkové kapacitě 100 kWh. Těmito bateriemi protéká napětí 600 voltů. Jako pohon pro toto plavidlo byly použity „Voith inline thrustery / propulsory“ s maximálním výkonem 2 x 55 kW. Jedná se o elektrické motory se schopností otáčení 360°, čímž je zaručena výborná manévrovatelnost. Tento typ elektrických motorů se používá na luxusních jachtách a námořních lodích jako dokormidlovací zařízení, ale jako hlavní pohon byl použitý vůbec poprvé.

High Voltage Boat Trip

High Voltage Boat Trip

Přehrát video

Bella Bohemia byla vyrobena na míru jako osobní loď na vyhlídkové plavby v centru Prahy. V běžném provozu při 50 % výkonu motorů vydrží loď jezdit přes 6 hodin. Nabíjení ze břehu trvá kolem 3 hodin. Z bezpečnostních důvodů jsou na plavidlu také 2 dieselagregáty, které jsou schopny dobíjet baterie a pokrýt veškerou spotřebu i při plném výkonu. Tyto generátory dokážou baterie plně dobít za méně než hodinu. Při plném zatížení vydrží kapacita baterií na hodinový provoz.

 

Jejími přednostmi jsou především tichost, lehkost (díky použití hliníku jako základního stavebního prvku), ekologičnost a okouzlující panoramatický výhled z horní paluby, díky celoproskleným stěnám.